عایق سفید: مایع غلیظ امولسیونی بر پایه رزین های اکریلیک می باشد. این محصول عمدتاً جهت عایق کاری رطوبتی پشت بام های سیمانی، آسفالت، ورق های گالوانیزه، نمای ساختمان و دیوارهای رو به باران، دیوارها، کف سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، پی ساختمان، اطراف ناودان ها، کانال های آب، استخرها و باغچه ها، عایق حرارتی و عایق رطوبتی کانکس ها، سقف سوله ها، پاسیوها، مرغداری ها، دامداری ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

در ابتدا و قبل از آشنایی با این محصول اطلاعاتی در مورد عایق سفید بام که برند ثبت شده به نام شرکت سفید بام کرمانیان است معرفی می شود  و پس از آن نحوه اجرای این محصول با تمامی مراحل اجرا به طور کامل در یک فایل تصویری ارائه شده است.

موارد کاربرد:

مزایا:

مشخصات فنی:

نتیجه معیار مشخصات فنی
۱۰۰۰۰ pa ویسکوزیته
۶۲/۹ * درصد وزنی جامد
۰٫۰۵ ± ۱/۳۵ gr/cm۳ وزن حجمی
۰/۴۳ mpa مقاومت کششی
۷/۵±۰/۵ * PH
۳۲۸% * انعطاف پذیری
۹۲% * جمع شدگی پس از ۲۵% باز شدگی

میزان مصرف:

۲ الی ۲/۵ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد.

روش استفاده:

قبل از مصرف سطح زیر کار باید عاری از هر گونه گرد و غبار و چربی و ذرات سست باشد و کاملاً شسته و خشک شده باشد. عایق سفید تیس با ۱۰ درصد وزنی آب به خوبی مخلوط شود و به عرض یک متر و طول حداکثر ۱۰ متر روی سطح با تی کشیده شود. قبل از اینکه عایق سفید خشک شود توری روی آن قرار گیرد و با برس صاف شود تا به خوبی به سطح بچسبد. میزان مصرف عایق سفید در این مرحله نیم کیلو تا ۷۵۰ گرم در هر متر مربع می باشد.

پس از اتمام کل سطح (پشت بام) به روش فوق مجدداً از ابتدا یک لایه دیگر در هر متر مربع ۷۵۰ گرم عایق روی توری با تی، اجرا می شود به نحوی که توری محو شود. اجازه داده می شود تا این سطح کاملاً خشک شود که بسته به دمای هوا و شرایط منطقه بین ۲ تا ۳ روز طول می کشد. سپس نیم کیلو تا ۷۵۰ گرم عایق سفید را پس از مخلوط شدن با ۵ درصد وزن آب به وسیله برس یا رولر روی کل سطح اعمال شود. بسته به شرایط محیطی و منطقه ای ۴۸ ساعت بعد سطح کاملاً خشک شده و در صورت نیاز به تست آب بندی در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد ۱۰ روز اجازه خشک شدن کامل به عایق فوق داده می شود و سپس تست آب بندی انجام می گیرد.

عایق سفید

 

شرایط نگهداری:

در دمای ۵+ تا ۳۵+ درجه سانتیگراد به دور از انجماد و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.

مدت نگهداری:

در بسته بندی اولیه و باز نشده به مدت ۱۲ ماه قابل نگهداری می باشد.

بسته بندی:

سطل های ۱ و ۴ و ۲۵ کیلوگرمی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code