کیورینگ اکریلیکی بتن Tiss cure 1180

این کیورینگ یک ترکیب مایع محافظ غشاء ساز، که به صورت سفید یا شفاف می باشد که میتواند میزان افزایش دمای بتن را که در معرض تابش خورشید قرار دهد کاهش دهد. کیورینگ روی سطح بتن تازه اعمال می شود و به سرعت بر روی سطح به صورت یک غشاء نفوذ ناپذیر و انعطاف پذیر که از تبخیر سریع آب بتن جلوگیری می کند عمل می کند. طبق استاندارد 8288 ملی ایران برای عمل آوری بتن تازه اعمال کیورینگ مناسب است و می تواند برای عمل آوری بیشتر بتن بعد از قالب برداری و یا بعد از عمل آوری مرطوب اولیه بکار رود. اعمال کیورینگ جهت از بین بردن ترک های ناشی از انقباض و خاکه شدن سطح بتن حائز اهمیت است.

کیورینگ Tiss cure 1180بر پایه رزین های اکرلیک فرموله گردیده که کاملا با استاندارد ISIR 18288 مطابقت دارد. با توجه به اینکه اکثر کیورینگ موجود در بازار بر پایه محلول نمکهای سیلیکات می باشد و در مقایسه با کیورینگ Tiss cure 1180 دارای فعالیت شیمیایی در بتن هستند. لذا سایر کیورینگ های موجود در بازار که بر پایه سلیکات می باشند نمی توانند اهداف استاندارد ذکر شده را تامین نمایند.

مطابق استاندارد ASTM C309، ASTM C 156-9، ISIRI828

موارد کاربرد:

  • دیوارهای حایل، تیرها و پایه ها
  • بزرگراه های بتنی و باند فرودگاه
  • دیوارها و سازه های پیش ساخته

مزایا:

  • فعال کردن سیمان جهت هیدراتاسیون بهتر
  • کاهش هزینه نیروی کار
  • کاهش انقباض سطح و ترک خوردگی
  • صرفه جویی در وقت و حذف هزینه های آبدهی بتن جهت عمل آوری بتن

 

مشخصات فنی:

حالت فیزیکی

مایع

رنگ

صورتی

 

از دست دادن آب پس از 72ساعت ( Kg/m2)

0/55 >

وزن مخصوص دردمای 250c

1/05 -1/02

فیلم خشک

فیلم شفاف

زمان خشک شدن فیلم در دمای 300c  

ساعت 2-1

نقطه اشتغال

ندارد

حلال

آب

یون کلر آزاد

ندارد

ماهیت یونی

نا نیونیک

حداقل دمای تشکیل فیلم

0C

پایه اصلی رزین کیورینگ

رزین های اکرلیک

 

میزان مصرف:

هر 1 کیلوگرم 5 متر مربع را پوشش می دهد.

روش استفاده:

کیورینگ آماده جهت استفاده می باشد و می توان آنرا با آب رقیق نمود. کیورینگ باید پس از بتن ریزی و و در زمانی که بتن هنوز کاملاً سخت نشده یا به اندازه ای گیرش حاصل نموده که در حین استفاده با کیورینگ ترکیب نشود اعمال گردد. همچنین باید بتن سخت شده را مرطوب نگه دارد و وقتی به میزان مشخص شده استفاده می شود غشاء پیوسته ای ایجاد نماید. در صورتی که قبل از استفاده از کیورینگ سطح بتن خشک شده و آب خود را از دست داده است ابتدا سطح بتن را مرطوب نموده و سپس کیورینگ را اعمال نمائید. قبل از استفاده آنرا کاملاً هم بزنید و بوسیله اسپری نمودن یا برس بر روی سطح بتن تازه آن را اجرا نمائید.نازل اسپری باید 50CM از سطح دور باشد و پس از استفاده از کیورینگ در برابر بارش باران یا ریزش آب به مدت 3 ساعت سطح را محافظت نمائید. کیورینگ پس از 5 هفته غشاء آن از بین می رود.

قابل ذکر است در هنگام استفاده از کیورینگ بر روی بتن غلطکی چون بتن مذکور فاقد آب اولیه جهت انجام عمل آوری بتن می باشد باید در ابتدا میزان آب مورد نیاز جهت عمل آوری بر روی بتن پاشیده شود و بلافاصله قبل از خشک شدن سطح بتن کیورینگ اعمال گردد.

شرایط نگهداری:

در دمای 5+ الی 35+ درجه سانتی گراد به دور از انجماد و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.

مدت نگهداری:

در بسته بندی اولیه و باز نشده به مدت 12 ماه می باشد.

بسته بندی:

دبه 20 کیلوگرمی، بشکه 200 کیلوگرمی و تانکر به سفارش مشتری

کلمات کلیدی:

کیورینگ پلیمری بتن,کیورینگ اکریلیکی بتن,کیورینگ بتن,کیورینگ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید