رنگ محافظتی تنه درخت Tiss P795

درختان برای در امان ماندن از آفت ها و بیماری ها به توجه ویژه نیاز دارند. رنگ آمیزی با رنگ تنه درخت، چند فایده دارد از جمله اینکه به عنوان سپر محافظ درختان در برابر آسیب های مختلف عمل می کند و مانع شکاف و پوسته پوسته شدن سطح خارجی آن می شود. از فواید دیگر رنگ تنه درخت، محافظت از تنه درخت در برابر جونده ها و حیوانات کوچکی است که از پوست درخت تغذیه می کنند. زدن رنگ سفید به تنه ی درخت راهی ساده و غیر سمی برای در امان ماندن از مشکلات و آسیب های متعدد است.

شرکت سفید بام کرمانیان در همین راستا با بهره گیری از نیروهای مجرب خود طی سالها تحقیق و آزمایش محصول رنگ محافظتی تنه درخت با نام تجاری تیس را تولید نموده است. این محصول حاوی ترکیبات فوق العاده موثر و غیرسمی با خاصیت پلیمری، قارچ کشی و ضد اشعه می باشد که با خاصیت ارتجاعی زیاد به خوبی تنه ی درخت را پوشش می دهد و ماندگاری و دوام بالایی روی درخت دارد. ترکیبات نانو پلیمری این محصول باعث ایجاد پوشش روی تنه ی درختان می شود. پلیمر این محصول بر پایه ی نوعی آکریلیک مخصوص می باشد و غیر سمی است. بعلاوه ترکیبات قارچ کش موجود در آن از خانواده ی بنزامیدازول ها می باشد و گیاه را در برابر آسیب های ناشی از فساد، پوسیدگی و بیماری های قارچی محافظت می کند. همچنین این محصول دارای ترکیبات ضد اشعه می باشد که این ترکیبات از تنش های مربوط به اختلاف درجه حرارت که باعث ترک خوردگی می شود جلوگیری کرده و مانع ورود عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی می شود. با استفاده به موقع از این رنگ، حفاظت بلند مدتی از درختان به وجود آمده و این محصول در بالا بردن راندمان تولید محصولات باغی مفید است.

با استفاده از پوشش رنگ محافظتی دمای گیاه را می توان کاهش داد و روزنه ها به دلیل افزایش دما و تبخیر بسته نخواهد شد. لذا فتوسنتز و تنفس ادامه می یابد و گیاه در فصل گرم بدون وجود تنفس و توقف به رشد و تولید ادامه خواهد داد. در صورتیکه در حالت معمولی شاهد بسته شدن روزنه ها به دلیل افزایش تبخیر و برقراری نبودن تعادل بین ریشه و برگ خواهیم بود.

رنگ محافظتی با پوششی که روی تنه ی درخت وارد می کند مانع از بروز هر گونه تنش شده و درختان را از آسیب های احتمالی حفظ می کند. همچنین این محصول طی 120 روز فصل گرم سال باعث کاهش 65 درصد مصرف آب خواهد بود. اگر در هر نوبت آبیاری 60 لیتر آب به گیاه داده شود در حالت عادی در 21 نوبت آبیاری 1260 لیتر آب مصرف می شود. این میزان با استفاده از رنگ محافظتی به 7 نوبت آبیاری و 420 لیتر کاهش پیدا می کند که به ازای هر درخت شاهد 840 لیتر کاهش در مصرف آب می باشد.

مزایا:

  • محافظت از درختان در مقابل سرمای تابشی و تنش حرارتی
  • محافظت از درختان در مقابل ترک خوردگی تنه
  • محافظت از درختان در مقابل آفات چوبخوار و کرم میوه و سایر آفات باکتری یایی، قارچی، موریانه و غیره
  • کاهش سرمازدگی تنه درختان غیر مقاوم
  • جلوگیری از تنش های حرارتی و کاهش مصرف آب
  • رشد مضاعف درختان و تولید بیشتر

مشخصات فنی:

حالت فیزیکی

خمیری

رنگ

سفید

وزن مخصوص

 0/05 ± 1/5 gr/cm3

PH

0/5 ± 7/5

نقطه انجماد

صفردرجه سانتیگراد

 

روش استفاده:

جهت اجرای بهتر با مقدار مورد نیاز آب رقیق شود و با قلم مو یا پیستوله بر سطح تنه درختان از 5 سانت زير خاك تا حداقل 60 سانتي متر ارتفاع تنه و حداكثر تا اولين شاخه فرعي استفاده نمايد. استفاده از اين رنگ در نهال كاريها و درخت كاريها از ابتداي سال دوم قبل و بعد از پيوند توصيه مي شود.

شرایط نگهداری:

در دمای 5+ تا 35+ درجه سانتیگراد و دور از تابش مستقیم نور خورشید و یخ زدگی نگهداری شود.

مدت نگهداری:

در بسته بندی اولیه و باز نشده به مدت 12 ماه قابل نگهداری می باشد.

بسته بندی:

ظرف1، 4 و 12 کیلوگرمی

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید