چاپ

تعریف افزودنی های بتن :

افزودنی بتن ، یکی از مواد تشکیل دهنده بتن به غیر از سیمان هیدرولیکی، آب ، سنگدانه ها و الیاف هستند که به منظور تامین خواص معین و بهبود یک یا چند خاصیت بتن تازه یا سخت شده به بتن اضافه می شوند. که این افزودنی ها می توانند قبل از اختلاط، یا در حین اختلاط به بتن افزوده شوند و به صورت پودر و مایع موجود می باشند.

افزودنی های بتن به دو دسته کلی معدنی و شیمیایی تقسیم می شوند.

افزودنی های معدنی بتن :

به مواد طبیعی گفته می شود که با استفاده از آنها می توان  میزان مصرف سیمان را بین 5 تا 30 درصد، در بتن کاهش داد این مواد  شامل زئولیت، تراس، توف، متاکائولن و یا پوزولان های مصنوعی خاکستر بادی، دوده سلیس و.. می باشند

افزودنی های شیمیایی بتن :

مود افزودنی شیمیایی ماده ای که به مقدار کم درون بتن ریخته شده تا برخی خواص بتن در حالت تازه یا سخت شده را اصلاح نماید. خواصی از بتن که با استفاده از این مواد می توانند اصلاح شوند شامل : افزایش روانی و کارایی بتن ، مقاومت فشاری و کششی ، زمان گیرش و مقاومت ذوب و انجماد ، نفوذپذیری و بسیاری از خواص دیگر می باشد.

برخی از مزایای استفاده از افزودنی های بتن  :

معایب استفاده از افزودنی های بتن

به طور کلی می توان گفت در صورتی که دانش کافی نسبت به مواد اختلاط بتن نداشته باشیم و دقت کافی را برای میزان مصرف مواد افزودنی را به عمل نیاوریم ، این افزودنی ها می توانند متحمل هزینه اضافی و خسارت شوند. بنابراین باید با توجه به شرایط خاص محل کار و کارایی موردنظرتان ، مواد افزودنی را انتخاب کرد و بر طبق دستورعمل های داده شده  توسط شرکت ارائه دهنده ، این افزودنی ها را مورد استفاده قرار داد.

نکات مهم و ضروری در کاربرد مواد افزودنی بتن:

هنگام استفاده از مواد افزودنی شیمیایی در بتن لازم است موارد زیر رعایت شود :

انواع افزودنی های بتن

شرکت سفید بام کرمانیان مفتخر است که با سالها تجربه و تخصص، بزرگترین تولید کننده انواع محصولات شیمی ساختمان از جمله افزودنی های بتن باشد.که این مواد با بهره گیری از دانش روز متخصصین و بر طبق استاندارد های روز دنیا ساخته می شوند. این افزودنی ها شامل موارد زیر می باشند :

برای اطلاعات بیشتر هر محصول بر روی آن کلیک بفرمائید .

کلید واژه ها:

افزودنی های بتن، افزودنی بتن، معایب افزودنی های بتن، مزایای افزودنی بتن، ویژگی های افزودنی بتن، انواع افزودنی های بتن، افزودنی های معدنی بتن، افزودنی های شیمیای بتن، نکات مهم درمورد استفاده از افزودنی بتن، استاندارد افزودنی های بتن

 

 

[1] (W/C) نسبت آب به سیمان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)