کفپوش های اپوکسی

روش های قدیمی برای استفاده در معماری خانه ها و فضاهای اداری به تدریج در حال منسوخ شدن است و نیاز است که رفته رفته از مواد و تجهیزات برگرفته از تکنولوژی روز استفاده کنیم تا بتوانیم هم فضایی کاملا مدرن داشته باشیم هم طول عمر تمام نظام معماری خود را افزایش دهیم که خود همین کار نیاز به مواد و تجهیزات همگام با تکنولوژی روز دنیا دارد.
در این مقاله ما قصد داریم به معرفی کفپوش اپوکسی و رنگ ضد حریق، از مهمترین پوشش های ساختمانی بپردازیم که امروزه بسیار هم مورد استفاده قرار می گیرند.

کفپوش های اپوکسی، از موادی که دارای ویژگی هایی مانند مقاومت متوسط تا خوب شیمیایی و نفوذ پذیری نزدیک به صفر هستند، تشکیل شده است. با توجه به نیاز های پروژه و همواری سطح موجود می توان از ضخامت های گوناگون این محصول استفاده نمود. ضخامت های ۵/۰ میلیمتر الی ۵ سانتی متر با بهره گیری از این محصولات امکان پذیر خواهد بود. مواد اپوکسی استوار بوده و از موارد استفاده آنها می توان به اتاق های فرمان نیروگاه ها، پارکینگ ها و حتی در کارخانجات صنایع سبک تا صنایع سنگین اشاره کرد.
این کفپوش ها با داشتن مقاومت های شیمیایی خوب و سطحی، برای انواع کارخانجات تولیدی مواد غذایی بسیار مناسب بوده و با استفاده از آن، سطحی بهداشتی که به سهولت بتوان از آن نگهداری کرد را بدست خواهیم آورد. از کفپوش های اپوکسی تا دمای ۸۰+ درجه سانتی گراد و مکان هایی که در معرض مواد شیمیایی با PH های خیلی بالا و خیلی پایین خواهد بود، نباید استفاده نمود. نکته بسیار مهم دیگر در خصوص این کفپوش ها اینکه با توجه به تنوع بالای آنها در رنگ بندی و طرح های گوناگون بخصوص طرح های سه بعدی، شما می توانید آنها را بر اساس دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب نمایید.

مرحله های اجرا پس از زیرسازی، زدن پرایمر جهت عایق کردن و محافظت از بوجود آمدن آسیب های ممکن از سطح زیر بوده و سپس لایه اصلی را می توان بر روی ان اجرا نمود.

در هنگام خرید کفپوش اپوکسی به تمامی موارد ذکر شده حتما توجه کافی را داشته باشید و با در نظر گرفتن تمامی آنها اقدام به خرید کنید.

رنگ ضد حریق

در مورد این محصول کاملا کاربردی می توان گفت که رنگ ضد حریق از این توانایی برخوردار است که با توجه شرایط معلوم شده به طور متوسط از ۵۰۰ میکرون تا ۵۷۰۰ میکرون روی کلیه سطح های مختلف با هر زاویه ای و شکستگی اجرا شود؛ در نتیجه فضایی را اشغال نمی کند و به عنوان یک رنگ پوشش سطح می باشد.
این نکته در هنگام خرید ضد حریق بخاطر داشته باشید که ضد حریق ها دارای انواع گوناگونی هستند که بر اساس آن می توانند از ۳۰ دقیقه تا چند ساعت در برابر حرارت آتش مقاومت کنند؛ لذا این مورد بستگی به خودتان دارد که کدام یک را انتخاب کنید. اما توصیه ما این است که از ضد حریق هایی استفاده کنید که حداقل تا ۱ ساعت امکان مقاومت را داشته باشند.
با وجود این مواد پوشش دهنده در ساختمان های نوساز و در حال ساخت جدید دیگر نیازی به نگرانی از رخ دادن حادثه ای شبیه به پلاسکو نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code