گروت تنها عامل موثر در انتقال نیروهای فشاری و همچنین عامل مکمل انتقال نیروهای برشی توسط عملکرد اصطکاکی بولت ها، بین صفحات فولادی پایه و فونداسیون محسوب می گردد.

دستورالعمل آماده سازی

آب مورد نیاز هر پاکت را ابتدا درون میکسر ریخته و گروت خشک را کم کم به آن اضافه نمایید و هم بزنید.
مقدار آب مورد نیاز برای حالت خمیری را ابتدا اضافه نمایید عملیات ترکیب را انجام دهید.

در صورت نیاز به حالت روان تر مقدار آب اضافه را برای حالت روان کم کم به مخلوط آماده اضافه نمایید تا به روانی دلخواه برسد.

حداکثر مجاز آب از میزان اعلام شده روی پاکت نباید به هیچ عنوان بیشتر باشد.
در صورت نیاز به استفاده چند پاکت گـروت، ابتدا مجموع آب مورد نیاز حالت خمیری چند پاکت مورد را درون میکسر بریزید سپس پاکت های گـروت را یکی یکی با فاصله ۳۰ثانیه به میکسر اضافه کنید به گونه ای که وقتی محتویات هر پاکت کاملا باز شد پاکت بعدی را اضافه نمایید.

دستور العمل اجرای گروت

جهت انجام عمل گروت ریزی سطح مورد نیاز می بایست مرطوب تمیز و عاری از چربی باشد. توجه داشته باشید آب اضافی روی سطح نباشد.
قالب بسته شده برای انجام گروت ریزی حتما از بیرون کاملا محصور شده باشد تا شیرابه گروت از قالب بیرون نریزد زیرا در صورت نشت داشتن سطح گروت ریزی از اندازه مورد نظر پایین تر خواهد آمد.
در صورت گروت ریزی در پایه ستون و یا بیس پلیت جهت انجام ویبره بهتر است یک زنجیر فلزی از زیر ستون کار شده و روی قالب رد کنید و در حین اجرای کار با جلو و عقب راندن زنجیر گروت را کاملا به زیر ستون هدایت نمایید تا جای خالی باقی نماند.
بلافاصله بعد از گـروت ریزی آن را با پارچه کنفی مرطوب بپوشانید و هریک ساعت و در شب هر شش ساعت مرطوب شود تا حداقل ۲۴ ساعت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code