آدرس: کرمان، شهرک صنعتی شماره یک (جاده جوپار)، بلوار افراء، خیابان ششم شرکت سفید بام کرمانیان

روان کننده بتن زودگیر

(روان کننده بتن زودگیر)

 

مصرف روان کننده در بتن ؟

روان کننده های بتن برای استفاده در پمپ های بتن و ساخت بتن با مقاومت فشاری و خمشی بالا ساخته شده اند.  و از آن در بتن ریزی درون قالب ها ومقاطع با تراکم بالای میله گرد استفاده می شود و اغلب به صورت مایع تولید و عرضه می شوند. همچنین این ماده پرکاربرد خاصیت روان کنندگی بتن به همراه زودگیر گنندگی بتن را دارد.

و برای استفاده در فصل سرما طراحی شده است و نیز به علت خاصیت شتاب دهندگی در گیرش بتن برای بتن ریزی هایی که درون قالبها ریخته می شود و نیاز به زمان کم برای باز کردن قالبها می باشد بهترین افزودنی می  باشد.یکی از محصولاتی که میتوان برای روان کردن و زود گیر کردن بتن استفاده کرد محصول روان کننده زودگیر T.R312شرکت سفید بام کرمانیان است که بتن ریزی در فصل سرما را نیز امکان پذیر می کند.

محصولات شرکت سفید بام کرمانیان:

 

روان کننده / زودگیر کننده Tiss.R312

 

این افزودنی جهت کاهش آب به سیمان و افزایش روانی بتن با قابلیت زودگیری و تسریع در زمان گیرش بتن است که مناسب برای آب و هوای سرد زمستان است. همچنین روان کننده / زودگیر TISS R.312 با تسریع واکنش هیدراتاسیون سیمان موجب افزایش مقاومت فشاری بتن در سنین اولیه می شود. از این افزودنی جهت ساختن بتن های مسلح و غیر مسلح در مناطق سردسیر باید استفاده نمود.

این محصول مطابق با استاندارد  ASTM C 494, ISIRI 2930 Table 12, EN 934-2 تولید می گردد.

روان کننده / زودگیر کننده Tiss.R312

 

روان کننده های بتن در بتن ریزی هایی که به صورت فله ای انجام می شود بسیار مناسب هستند و عملکرد آنها باید یکپارچه باشد.

مصرف روان کننده

مقدار روان کننده های مصرفی در بتن بسته به نوع فوق روان کننده ای که اساس روان کننده ها است، متفاوت است. میزان مصرف این ماده به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره می شود:

  1. طرح اختلاط بتن
  2. شرایط اجرایی
  3. دمای محیط
  4. مدت زمان حمل بتن
  5. نوع مصالح سنگی
  6. نسبت آب به سیمان

 

البته توجه داشته باشید که بهترین راه برای استفاده از هر افزودنی بتن از جمله روان کننده بتن، استفاده از دوز توصیه شده سازنده و ساخت نمونه کارگاهی است.

اما به طور کلی می توان گفت که میزان مناسب روان کننده های مصرفی در محدوده دو دهم درصد وزن سیمان تا 5/1 درصد وزن سیمان مصرفی مصرف می شود و بین این دو مقدار متغیر است.

این مقدار نه تنها برای روان کننده ها بلکه برای سایر افزودنی های بتن نیز استفاده می شود.

در این بخش به میزان استفاده از فوق روان کننده ها که اساس روان کننده ها هستند، ضروری است. و آنها را بررسی کنید. فوق روان کننده های بتن بر پایه پلی کربوکسیلات هستند.

روان کننده بتن نیز بر پایه پلی کربوکسیلات اصلاح شده است که برای ساخت بتن خاص و ویژه طراحی شده است.

توجه داشته باشید که برای ساخت بتن هایی که خود تراز یا خود تراکم هستند و همچنین بتن هایی که الزامات آنها در مقررات حداقل کردن نسبت آب به سیمان است. باید از روان کننده های بتن استفاده شود.

اگر از فوق روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات برای ساخت بتن حجیم استفاده می کنید. بتنی بسیار روان خواهید داشت و همچنین استفاده از این ماده باعث افزایش توانایی پمپ و کاهش استهلاک پمپ بتن می شود.

 

این روان کننده بتن نسبت آب به سیمان را در بتن حجیم کاهش می دهد و همچنین مقاومت بتن حجیم را تا حد زیادی افزایش می دهد. از عوامل دیگری که بر مصرف روان کننده یا فوق روان کننده بتن تأثیر می گذارد می توان به پایه مواد و غلظت آن اشاره کرد.

به طور معمول میزان مصرف تمامی افزودنی های بتن از جمله فوق روان کننده ها و روان کننده های بتن بر اساس درصد سیمان و مواد سیمانی موجود در بتن تعیین می شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، مقدار روان کننده بتن مصرفی نیز به فوق روان کننده بستگی دارد که می تواند بین دو دهم تا دو درصد وزن سیمان و مصرف باشد. این میزان مصرف متناسب با غلظت مواد افزودنی خاص است.

 

 

Call Now Button