شماره تماس  : 09120501976   

آدرس: کرمان، شهرک صنعتی شماره یک (جاده جوپار)، بلوار افراء، خیابان ششم شرکت سفید بام کرمانیان

الیاف پلی پروپیلن Tiss PP 1130

الیاف پلی پروپیلن Tiss PP 1130

الیاف پلی پروپیلن Tiss PP 1130  برای جلوگیری از جمع شدگی و تر ک خوردگی بتن در سنین اولیه (جمع شدگی پلاستیک )بکار گرفته می شود و  از سایر راهکارهای موجود مناسب تر به نظر می رسد. تعداد بسیار زیاد الیاف در هر متر مکعب بتن (بیش از ۱۰۰ میلیون رشته معمول که قابل مقایسه با سایر انواع الیاف نیست) به معنی اتصال سطح بسیار وسیعی از الیاف به بتن می باشد و فواصل کم الیاف، از ایجاد ترک جلوگیری می کند. الیاف پلی پروپیلن باعث جلوگیری از آب انداختگی بتن شده و از انتقال آب به سطح بتن جلوگیری می کند که نتیجه آن همگن شدن بتن و یکسان سازی نسبت آب به سیمان در تمام بتن و تداوم عمل هیدراتاسیون می باشد. این الیاف نفوذ پذیری سطح بتن را کاهش داده و موجب افزایش عمر بتن و افزایش مقاومت سایشی بتن می شود و لذا سطح بتن دچار خرد شدگی و ورقه شدن نمی گردد. کاربرد این الیاف سبب می شود تا شکنندگی بتن به نحو قابل توجهی کاهش یافته و بتن الیافی، رفتار شکل پذیری را تحت بارهای مختلف از خود نشان دهد. این مسئله در هنگام زلزله و یا هر گونه بارگذاری ناگهانی حائز اهمیت است. قابل ذکر است استفاده از الیاف پلی پروپیلن هیچ زیانی را متوجه سلامتی انسان ننموده و از جنبه بهداشتی و زیست محیطی هیچگونه عوارضی را به همراه ندارد.

میزان مصرف

مقدار مصرف الیاف با توجه به عملکرد مورد نظر از ۶/۰ تا ۳کیلوگرم متغیر است که با توجه به طرح اختلاط و کاربرد بتن باید مقدار آن را مشخص نمود.

روش مصرف

الیاف پروپلن را می توان در هر زمان به مخلوط بتن اضافه کرد؛ ولی اگر از بسته های کاغذی قابل حل در آب استفاده شود؛ نباید آن را هم زمان با سیمان به میکسر اضافه نمود. از آنجا که ممکن است سیمان روی بسته ها را بپوشاند و بسته ها به درستی در آب حل نشوند. اگر الیاف را بعد از مخلوط شدن بتن اضافه کردید، باید حدود ۱تا ۲ دقیقه برای رسیدن به مخلوط یکنواخت، عمل هم زدن را ادامه دهیذ.

نکات ایمنی و بهداشت

از جنبه بهداشتی و زیست محیطی هیچگونه عوارضی را به همراه ندارد.

درهنگام استفاده حتما “از ماسک ، دستکش و عینک ایمنی استفاده نمایید.

موارد کاربرد:

 • الیاف پلی پروپلن با طول ۶-۴ میلیمتر جهت پلاستر،گچ و قطعات نازک
 • الیاف با طول ۱۲-۶ میلیمتر و ۱۲-۲۰ میلیمتر برای بتن و ملات های سیمانی
 • الیاف پلی پروپلن در تمام مخلوط های بتنی، سیمانی و گچی مانند: بتن آماده، قطعات پیش ساخته، کف انبار ها و کارگاه های صنعتی، شاتکریت، جدول ها، باند فرودگاهها، مخازن آب و سازه های دریایی، سقف کامپوزیت، پل ها، سدها، تونل ها، بتن سبک و … کاربرد دارد

مزایا:

 • کاهش ترک ها و جلوگیری از گسترش ترک ها
 • کاهش نفوذ پذیری در بتن
 • افزایش دوام بتن و ایجاد سطحی مستحکم که این امر به علت ممانعت از آب انداختگی بتن توسط الیاف است
 • الیاف به راحتی در بتن مخلوط می گردد
 • هزینه بکارگیری الیاف بسیار کمتر بوده و نیاز به نیروی کار اضافی ندارد
 • الیاف پلی پروپیلن با قابلیت نگهداری طولانی دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود و فضای کارگاه را اشغال نمی کند
 • الیاف در برابر بسیاری از موارد خورنده ماند اسیدها و بازها مقاوم است و تخریب نمی شود
 • بتن تقویت شده با الیاف پلی پروپیلن دارای مقاومت ضربه ای بسیار بالاتر نسبت به بتن مسلح به آرماتور است

 

محصول پیشنهادی:

الیاف شیشه

Call Now Button